
Veronica Andersen / Vero Noah
Jeg går under artistnavnet Vero Noah som betyr "Genuin trøst/oppmuntring" og det er et navn jeg har lyst til at jeg og musikken min skal leve opp til.
Jeg har holdt på med musikk siden jeg var 11 år og har deltatt ved flere anledninger på UKM, hatt en del konserter bl.a i kilden konserthus i Kristiansand, Samsen, Q42, Akks sessions, glassbua, Studio B m. flere.
Jeg har vært på norgesturné med Sofia Aarvik, vært med på musikkvideoer og laget musikk for og med artister som f.eks Numa Edema og Dion Isaiah. Jeg gikk MDD linja på vgs og går nå 1. året på låtskriver/artist på UiA.
Jeg er opptatt av at musikken min skal være ekte og ærlig.
Jeg elsker å skape og har så mange idéer, og jeg ønsker å inkludere mennesker i det jeg lager. Jeg vil så veldig gjerne at det som kommer ut skal være noe jeg selv er stolt av.
Jeg skriver tekst, melodi og arrangerer alle låtene mine selv. Jeg spiller gitar og jeg har laget skissene til låtene på EP'en på garageband for et og to år siden.
Med god hjelp av en flink produsent og flinke musikerne, som har fått plass til å være kreative i de instrumentene jeg ikke behersker selv, så har jeg et stort ønske om å kunne jobbe videre med, og presentere dette prosjektet.
Vi har til nå bare jobbet preproduksjon i protools og funnet ut av hva de forskjellige musikerne skal spille. Jeg ønsker veldig å kunne dra til Cederberg Studios slik at vi kan få ferdigstilt denne EP'en med den kvaliteten jeg mener den fortjener. Mange rundt meg har oppfordret meg til å søke om midler fra dere, fordi de har tro på prosjektet mitt og har hørt musikken og tekstene mine.
Tidligere har jeg holdt en del konserter, både med band og alene, og har hatt muligheten til å tjene litt på det. Grunnet Covid-19 så er ikke dette en mulighet nå, derfor trenger jeg hjelp i form av finansielle midler til å gjennomføre dette.
Håper på positivt svar fra dere, hadde vært veldig takknemlig om dere ville vært med å støtte dette prosjektet.